Genijaus smulkinimas ant gatvės kampo

kaunas 20140113 002

Prie Žaliakalnio turgaus surenkamos sudėvėtos eglutės.  2014-01-13.

Pasisekė basakojui; piko metas, o gatvė tučia.  Man irgi pasisekė, nes niekas neužstoja bemvo daromo inosbauer, šiandien nepereinančio į dvigubą akselį.  Jiems irgi pasisekė, kad dabar yra pasiparkavę kitur, atidengę bordiūrą, antraip olimpietis dailintų visų draudimo polisus.

Pyyp, pyyyp, pyyyyp….  Jie visi vienodos trukmės, teoriškai.  Šeši.  Praktiškai kiekvienas skamba ilgiau.  Žiema atėjo per vakar, pikeruojasi dabar lyg būtų prisirašius rajone dar pernai.  Želatinuosis tuoj telefonas, sukonstruotas ir pagamintas kuriai nors šiaurinei šaliai, su planu.  Septyni.   Johnas-Bryanas galės perrašinėti ir pildyti savo nacionalinį maistinių švenčių sąrašą nacionaliniu Žaliakalnio desertu “Telefoninė želė su rankos gabaliukais ir saldaus plano padažu”.  Bakelitinis nesiveržtų į jokius šventinius sąrašus, nes tokiu bontonas naudotis stovint ant gavių kampo neleidžia.  Devyni.  Pakabintų jie verčiau mane ant laukimo, leistų paklausyti kokios nors amerikoniško rokerio dainos, atliekamos kompiuterizuotu lietuvių liaudies metalofonu.  Dešimt.  Tiesiog šiaip.  Pyyyyyyyp.  Vienuolika.

-Laba diena, Jūs paskambinote ….

-O, gerai, kad jums, nes nes jums ir skambinu. Laba diena.  Turiu klausimų.  Apie tas sudėvėtas eglutes.

-Ką taip?

-Panaudotas, vienkartines eglutes.  Sako, jūs jas surinkinėjate prie Turgaus.

-Taip, Žaliakalnio seniūnijoje eglutės surenkamos prie Zanavykų turgaus, A. Samulevičiaus-Samuolio skvere ir prie Purienų vidurinės mokyklos iki sausio 28 dienos.

-O kur atliekines eglutes prie Turgaus sudėti?

-Na, kur nors  automobilių stovėjimo aikštelėje padėkite.

-Yra rudas konteineris joms?  Ar ružavas?

-Ne…  Gal… Nežinau tiksliai.  Tiesiog padėkite kur nors ten.

-Bet aikštelėje kabo ženklas ”Šiukšlinti draudžiama”.

-Hm…

-Sakykite dar tokį dalyką.  Man reikia iki Turgaus paėjėti, daug kam iki ten reikia paėjėti su tom eglutėm.  Nieko tokio, kad tempsiu eglutę gatve?  Gelsvi spygliai turėtų žiūrėtis prie apčiurkšlinto geltonai sniego šen bei ten.

-Jūs galite savo eglutę supakuoti į plastiką ar popierių.

-Dovanokite, o ką jūs toliau darysite su mano eglute, suvyniota į gliancinį savaitraštį ”Nemunas” ir dar dėl visa ko apsukta polietileno sluoksniu?

-Eglutes vežame utilizuoti į organinių atliekų sąvartyną, jos virsta kompostu.

-Jūs jas …..  aaaa …. tiesiog sučečkavojate?!

-Taip, jos smulkinamos ir paverčiamos kompostu kaip kitos organinės atliekos.  Kodėl Jums tai kelia nerimą?  Šiuolaikinis, ekologiškas perdirbimas.

-Ekologija, sakote?   Švara?  Tai kodėl Jūs man kalbate apie čečkavojimą, o ne apie tai, kad eglutės bus perdirbamos į popierių, kuris kokio nors projekčiuko metu bus perdirbtas į dvasingą lietuvių literatūrą?!  Gal kas nors dabar, šią minutę jaučia, kaip tada buvo nutikę Donelaičiui Tolminkiemyje, kad rašo genialų kūrinį?  Gal vyksta Donelaitis 2.0, o mes čečkavojame?  Klausykit, nesvarbu, kad popierius gaminamas ne iš medžių.  Supraskite – lietuvis, medis, dvasingumas, lietuvių kalbos jūra, visuomenės sielos švara globalizacijos ir emigracijos grėsmių akivaizdoje…  Jūs man kaip mokesčių mokėtojui, Tautos atstovui ką nors tokio pakalbėkite.

-Žinote, interneto laikai, knygas jau skaitome ekranuose, labai šiuolaikiška.  Bet ar dar turite klausimų?  Mūsų darbo valandos šiandien jau baigėsi.

-Palaukit.  Dar vienas klausimas sąraše likęs.  Mes nešime eglutes kartu su drauge, ji gyvena prie Felikso Vizbaro vilos atsiminimo; skandalas, kad ji vis nepribaigta kokiu nors sloiku.  Tai va, jie išmesti iš Žaliakalnio, nes taip suaižė ofisinis planktonas mūsų Žemes.  O jeigu jūs suprasite, kad jos išmesta eglutė – centrava, o ne vietinė iš Žaliakalnio?  Jai bus bausmė už nelegalaus sienos kirtimo organizavimą?…

Ji ragelio nepadėjo, nuilso mano gudrutis.

Piko valanda pagaliau artėjo ir prie Turgaus, ji artėjo link mano užsigrobto Zanavykų ir Darbininkų gatvių kampo beapynasriškai, su geltono, trumpam šilto čiurkštelėjimo pažadu.  Nukrypavau negramdytais šaligatviais į savo pusę Savanorių šiuolaikiškai vakaroti prie tekstų ekrane.

Reklama

3 Comments

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s